جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح چندین بخش در بیمارستان کودکان مفید

مراسم افتتاح بخش آندوسکوپی و مرکز تحقیقات گوارش، اسکیل لب ، توسعه پژوهش های بالینی و تجهیز بخش NICUبیمارستان کودکان مفید با حضور دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه، دکتر مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی،دکتر ایمان زاده ریاست بیمارستان و سایر مدیران و مسئولان بیمارستان سه شنبه ۳۰ آبان ماه برگزار شد.

دکتر آقاجانی در این مراسم بیمارستان مفید را دارای نقش مهم و کشوری دانست. وی تأکید کرد این مرکز چه در حوزه آموزش و پژوهش و چه در ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به کودکان کشور گام های مهمی برداشته است.

دکتر سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور و از متخصصان طب کودکان نیز در این مراسم با تأکید بر تلاش همه جانبه برای حفظ و توسعه سلامت نوزادان گفت: تلاش همه نظام سلامت به عنوان پزشک و پرستار و سایر گروه ها و علم اندوزی در راه درمان نوزادان اجر اخروی دارد و از همه تلاش هایی که تا امروز برای سلامت نوزادان صورت گرفته قدردانی می کنم.

وی توسعه بخش مراقبت های ویژه را نیاز اصلی در بخش درمان نوزادان دانست و اضافه کرد: با تلاش های انجام شده هم اکنون مرگ و میر نوزادان به شدت کاهش یافته که باید از تلاش همه اساتید قدردانی کرد.

دکتر فرید ایمان زاده رئیس بیمارستان فوق تخصصی کودکان مفید نیز در این مراسم با اشاره به جزئیات بخش های جدید در این بیمارستان گفت: با افتتاح بخش آندوسکوپی ظرفیت بیمارستان از یک تخت به چهار تخت آندوسکوپی افزایش یافت و چهار تخت ریکاوری و یک تخت PHمتری نیز افزوده شده است. 

وی همچنین از ایجاد یک مرکز تحقیقات با ظرفیت ۱۵ پژوهشگر در این بخش خبر داد. دکتر ایمان زاده ادامه داد: بخش آندوسکوپی و این مرکز تحقیقات گوارش در ۳۳۰ متر مربع و با هزینه ای بالغ بر ۳۳۷۰میلیون ریال احداث شده است.

به گفته دکتر ایمان زاده، این تنها بخش آندوسکوپی مجهز در کشور می باشد که خدمات خود را آغاز کرده است.

رئیس بیمارستان مفید همچنین با اشاره به توسعه و گسترش بخش NICUدر این بیمارستان عنوان کرد: امروز شاهد بهره برداری از بخش NICUبا افزایش 20 تخت ویژه هستیم. هم اکنون ظرفیت این بخش تخصصی به ۳۱ تخت رسیده که در فضایی با مساحت ۴۶۰ متر مربع احداث شده است. 

دکتر فرید ایمان زاده در ادامه به جزئیات بخش اسکیل لب پرداخت که امروز با حضور مسئولین افتتاح شد. وی گفت: این بخش با مساحت ۶۵متر مربع گنجایش ۴۵ دانشجو را دارد که در ان به فراگیری تخصص های بالینی لازم در ارائه خدمات درمانی خواهند پرداخت.

رئیس بیمارستان مفید در حاشیه مراسم افتتاحیه بخش های جدید بیمارستان طی گزارشی به اقدامات چند سال اخیر در بیمارستان مفید پرداخت که از آن جمله می توان به توسعه بخش جراحی ۲، گسترش فعالیت تنها واحد پیوند مغز استخوان کودکان در کشور، ایجاد تنها مرکز مستقل گوارش کودکان در کشور، ایجاد واحد تزریق داروهای ویژه و دیگر اقدامات توسعه ای و بهسازی اشاره کرد.

دکتر غفرانی متخصص طب اعصاب کودکان و خانم مفید فرزند خیر بیمارستان تخصصی مفید نیز در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های دانشگاه، بر توسعه خدمات درمانی کودکان تأکید کردند.

 

 

 


١٥:٠٨ - سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤٦٣٥    /    تعداد نمایش : ١٣٥٥خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کودکان مفید
آدرس : تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، نرسیده به میرداماد، بیمارستان کودکان مفید

تلفن : 22227021 021 الی 9
ایمیل: info-mch@sbmu.ac.ir