جمعه ٠٧ بهمن ١٤٠١ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > خدمات بیمارستانی > بخش های بستری > گوارش  

 

معرفی بخش گوارش
 
رئيس بخش: دكتر علی اکبر سیاری
اعضاء هيئت علمي: دكتر علی اکبر سیاری، دكتر فرید ایمان زاده، دکتر نقی دارا، دکتر کتایون خاتمی، دکتر امیرحسین حسینی
معاون آموزشی بخش: دکتر نقی دارا
سرپرستار: خانم الهام موسوی نسب
نوع ارائه خدمات: شبانه روزی
شروع کار با امکانات فوق تخصصی گوارش: سال 1375
تعداد تخت فعال: 35 تخت(6 تخت VIP) 

خدمات درماني بخش:
بخش گوارش کودکان همزمان با تاسیس بیمارستان مفید در سال 1354 و با امکانات فوق تخصصی گوارشی از سال 1375 شروع به کار کرد. از سال 1394 واحد تخصصی تغذیه کودکان هم در این بخش به صورت مدون با حضور PHD  تغذیه کودکان راه اندازی شد و درمانگاه تخصصی تغذیه کودکان هم در این بیمارستان به صورت فعال در خدمت بیماران قرار گرفت .از سال 1392 پذیرش دستیار فوق تخصصی گوارش و کبد و تغذیه کودکان با تایید وزارت بهداشت درمان پزشکی شروع شد  و  سالانه 2-1 دستیار فوق تخصصی در این بخش مشغول گذراندن دوره فوق میشوند و  دوره فوق را با روتیشن های بیمارستان مرکز طبی کودکان ، پیوند کبد اطفال ( شیراز ) تکمیل می کنند .
از نکات حائز اهمیت در بخش گوارش انجام راندهای آموزشی توسط اساتید بخش در تمام روزهای هفته و گراند راند در روزهای سه شنبه و کنفرانس مشترک با بخش جراحی کودکان در سه شنبه های دوم  هر ماه می باشد .همچنین در این بخش پروسیجر های بسیار متنوع در حیطه اندوسکوپی و اندوسکوپی پیشرفته در تمام روزهای هفته می باشد . ازجمله این پروسیجرها میتوان به اندوسکوپی و کولونوسکوپی تشخیصی  و کولونوسکوپی جهت Polypetomy ، Balloon dilatation و تزریق بوتاکس در مری ، اندوسکوپی جهت Rubber band ligatio  و اسنت گذاری جهت تنگی های مری ثانویه به بلع مواد سوزاننده وpercutaneous   Endoscopic  Gastrostomy ( PEG
 اشاره نمود .
لازم به ذکر است که تمام پروسیجرهای اورژانس از جمله اندوسکوپی جهت خارج کردن جسم خارجی و خونریزی های گوارشی های فوقانی درتمام ساعات شبانه روز در این بخش صورت می گیرد .
از پروسیجرهای تشخیصی دیگر در این بخش که معمولا در روزهای پنج شنبه انجام می شوند میتوان به
Intraluminal   Impedance    -   PH   Metry (M II- PH metry) و
Multichanel Anoreatalو Manometry ( ARM ) 
 نمونه برداری کبد هم در این بخش به صورت یکی از پروسیجرهای تشخیصی انجام می گیرد .  این بخش فعلا با 30 تخت فعال ضریب اشغال 100% از جمله بخش های با Turn over  بسیار بالا می باشد . بیماران این بخش علاوه بر بستری از درمانگاه های فوق تخصصی گوارش این مرکز از سایر نقاط ایران و شهر تهران و حتی از کشورهای اطراف به این مرکز ارجاع می شوند . در تمام روزهای هفته درمانگاههای فوق تخصصی صبح و عصر در این مرکز دایر می باشد . و امکان بهروه وری استاجرهای و انترن ها و رزیدنت پزشکی از این درمانگاه در تمام طول هفته مقدور می باشد . درمانگاه تخصصی تغذیه کودکان هم در این بیمارستان در نوبت صبح توسط متخصص تغذیه و کارشناس تغذیه برقرار است .
بخش گوارش این بخش همواره با آموزشی رزیدنت ها ، اینترن ها و استاژرهای پزشکی و به دلیل دارا بودن درمانگاه های آموزشی در تمام طول هفته از بخش های محبوب در بین دستیاران تخصصی اطفال محسوب می شود

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کودکان مفید
آدرس : تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، نرسیده به میرداماد، بیمارستان کودکان مفید

تلفن : 22227021 021 الی 9
ایمیل: info-mch@sbmu.ac.ir


اینستاگرام: instagram.com/mofidhospital

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.