جمعه ١٤ بهمن ١٤٠١ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > خدمات بیمارستانی > بخش های بستری > غدد (شناور در بخش گوارش)  
معرفی بخش غدد(شناور در بخش گوارش)
 
رئیس واحد: دکتر محمد رضا علائی
هیات علمی: دکتر محمد رضا علائی، دکتر مرجان شکیبا، دکتر هدیه صانعی فرد
سرپرستار: خانم موسوی نسب (بخش گوارش
نوع ارائه خدمات: شبانه روزی
نوع تخت: شناور در بخش گوارش
تعداد تخت فعال:  6تخت 

بخش غدد درون ریز و متابولیسم کودکان در سال 1384 در بیمارستان کودکان مفید آغاز به کار نمود و توسعه یافته است . در حال حاضر با داشتن چهار عضو در تمام حیطه ها و بیماری های غدد درون ریز و بیماری های متابولیک ارثی مشغول به فعالیت می باشد و به عنوان یکی از مراکز ارجاع برنامه کشوری PKU ، هیپوتیروئیدی مادرزادی و غربالگری بیماری های متابولیک ارثی و آنزیم درمانی بیماران محسوب می شود .
گروه غدد و متابولیسم کودکان مفید مفتخر است که با داشتن درمانگاه های بسیار فعال در تمامی روزهای هفته به استثنا پنج شنبه ها و داشتن مراجعین بسیار از اقصا نقاط ایران و کشورهای هم جوار، تجربه فراوانی در انواع بیماری های ژنتیک بسیار نادر و سندرم های مختلف کسب نموده است .
این بخش از سال 1384 در آموزش گروه های آموزشی پزشک عمومی ، متخصصین اطفال فعال بوده و از سال 1395 آغاز به آموزش گروه فوق تخصصی غدد درون ریز و متابولیسم کرده است .
برنامه آموزشی گروه :
راندهای درمانی و آموزشی( همه روزه )، گراند راندجلسه تبادل نظر ، کمسیون ها تصمیم گیری با حضور همه اعضا (روزههای دوشنبه ) درمانگاه های آموزشی (در روزهای شنبه دکتر صانعی فرد ، یکشنبه دکتر شکیبا سه شنبه و چهار شنبه دکتر علایی )
جلسات مشترک به حسب مورد با گروههای آموزشی دیگر خصوصا گروه جراحی و گوارش و نوزادان برپزار می شود  . با توجه شرایط خاص بیمارستان مفید به عنوان یک بیمارستان مرجع ، سایر بخش هابا وجود بیماران پیچیده و مشترک ، مشاوره های بخش غدد را به یک ابزار آموزشی بسیار سودمند برای گروه های آموزشی تخصصی و فوق تخصصی تبدیل نموده است .
کلیینک ویژه بیماری های غدد متابولیسم به صورت فعال دایر می باشد.
Fast tract  بیمارستان با پذیرش بیماران نیازمند Enzyme Replacement therapy داروهای تزریقی دوره ای  و بیماران نیازمند انجام تست های خاص آزمایشگاهی اعم از تست های مهاری و تحریکی که نیاز به نظارت پزشک دارد و FNA  ، نقش مهمی را در تسهیل خدمات به بیماران فراهم می نماید .
کلاس های آموزشی :
 توسط اساتید مختلف در روزهای ثابت به صورت مشترک برای اینترن و رزیدنت برگزار میشود که موارد شایع بیماریهای غدد و متابولیسم نظیر دیابت ، بیماری های تیروئید و آدرنال، اختلالات رشد ، بلوغ ، هیپوکلسمی ، هیپو گلیسمی و اصول بیماری های متابولیک را شامل می شود . کلاس های مجزا برای گروه دستیاران فوق تخصصی  برگزار می شود.

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کودکان مفید
آدرس : تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، نرسیده به میرداماد، بیمارستان کودکان مفید

تلفن : 22227021 021 الی 9
ایمیل: info-mch@sbmu.ac.ir


اینستاگرام: instagram.com/mofidhospital

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.