جمعه ٠٧ بهمن ١٤٠١ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > کتابخانه > درباره کتابخانه > بخش ها و خدمات  

 

بخش ها و خدمات کتابخانه
•  بخش خدمات فنی کتابخانه
•  بخش امانت و مرجع کتابخانه
•  سایت و بخش اطلاع رسانی کتابخانه
•  سالن مطالعه کتابخانه

خدمات فنی
کلیه امور مربوط به مجموعه سازی و سازماندهی منابع توسط این بخش صورت می گیرد. پس از نیازسنجی از دانشجویان و اساتید در مورد منابع اطلاعاتی مورد نیازشان و بر اساس خط مشی مجموعه سازی کتابخانه فهرستی از منابع تهیه و پس از تایید معاونت آموزشی و مسئول کتابخانه اقدام به تهیه منابع می شود. سازماندهی منابع کتابخانه نیز بر اساس نظام رده بندی کتابخانه ملی پزشکی NLM می باشد که نظامی استاندارد و مناسب برای مجموعه های پزشکی است.
کتابخانه بیمارستان کودکان مفید

بخش امانت و مرجع
کلیه کتاب های موجود در کتابخانه به جز کتب مرجع و کتاب های کمیاب، از طریق بخش امانت کتابخانه قابل امانت می باشند. مراجعه ;کنندگان پس از ثبت نام و تکمیل فرم مربوطه می توانند کتب مورد نیاز خود را تا سقف سه کتاب و به مدت 15 روز به امانت ببرند. به جز اعضای هیئت علمی بیمارستان بقیه ی اعضا با ارائه کارت دانشجویی، کارت نظام پزشکی و یا هر کارت معتبر دیگر قادر به امانت کتاب هستند. هر گونه تاخیر پس از موعد امانت، گم کردن یا آسیب رساندن به کتب امانی شامل جریمه بوده و مطابق با خط مشی امانت کتابخانه با خاطی برخورد می شود. کتابداران متخصص کتابخانه آماده پاسخگویی به کلیه سوالات مرجع مراجعان و ارائه اطلاعات متناسب با نیاز آنان نیز می باشند. خدمات مرجع کتابخانه به دو صورت حضوری و مجازی ارائه می شود.
کتابخانه بیمارستان کودکان مفید

سایت و بخش اطلاع رسانی کتابخانه
سایت کتابخانه مرکز پزشکی کودکان مفید با شش کامپیوتر متصل به اینترنت آماده پاسخگویی به نیازهای دانشجویان و اساتید می باشد. هر کاربر دارای حساب شخصی بوده و بایدکد کاربری و رمز عبور شخصی خود را از واحد کامپیوتر بیمارستان دریافت نماید. کلیه سیستم ها متصل به پرینتر است و کاربران می توانند تا سقف چهل صفحه پرینت بگیرند. دوره های مختلف آشنایی با منابع الکترونیکی و پایگاه های اطلاعاتی نیز توسط کتابداران متخصص در سایت کتابخانه برگزار می شود.
در حال حاضر دسترسی به مجلات تخصصی از طریق Online امکان پذیر می باشد. پایگاههای اطلاعاتی خریداری شده از طریق سایت کتابخانه ملی دیجیتالی پزشکی(وزارت بهداشت) در اختیار کلیه اعضای هیئت علمی، دانشجویان و پژوهشگران قرار می گیرد.
کتابخانه بیمارستان کودکان مفید

سالن مطالعه کتابخانه
سالن مطالعه کتابخانه با ظرفیت 42 نفر در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 صبح الی 19 بعد‌از ظهر و در روز‌های پنج‌شنبه از ساعت 7:30 صبح الی 13 به سرویس‌دهی به دانشجویان و اساتید می‌پردازد. متقاضیان استفاده از سالن مطالعه کتابخانه در صورتی که دانشجوی مرکز پزشکی کودکان مفید نباشند می‌بایست فرم درخواست مربوطه را تکمیل نمایند. در صورت تایید مسئول کتابخانه و معاونت آموزشی مرکز کارت موقت برای تردد این کاربران نیز صادر می‌شود.

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کودکان مفید
آدرس : تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، نرسیده به میرداماد، بیمارستان کودکان مفید

تلفن : 22227021 021 الی 9
ایمیل: info-mch@sbmu.ac.ir


اینستاگرام: instagram.com/mofidhospital

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.