جمعه ٠٧ بهمن ١٤٠١ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > معاونت های بیمارستان > معاونت آموزشي و پ‍ژوهشي > برنامه های معاونت آموزشی و پژوهشی  

 

برنامه های معاونت آموزشی و پژوهشی: 

الف- گزارش صبحگاهی
گزارش صبحگاهی مرکز یکی از مهمترین ، منظم ترین ، پرسابقه ترین و پرطرفدارترین برنامه تدوین شده در این مرکز می باشد . برنامه هر روز صبح ساعت 8 الی 9 در سالن کنفرانس اصلی بیمارستان با حضور همه فراگیران و اعضاء هیات علمی برگزار می گردد
اهداف این جلسات آموزش دستیاران و ارزیابی کیفیت خدمات ، بحث درباره موارد غیر پزشکی ، شناسایی و گزارش رخدادهای ناخواسته دارویی و تعامل اجتماعی می باشد .
یک نفر از دستیاران به طور منظم مسئول ثبت و پیگیری (follow up) نتایج تشخیصی بیمار می باشد که معمولا  یک جلسه از مورنینگ در ماه به آن اختصاص داده می شود .
  

ب- جلسات مشترک گروه اطفال( CPC )
این جلسات به طور منظم در اولین چهارشنبه هر ماه توسط آقای دکتر سلطان زاده و با شرکت تمامی اعضاء هیات علمی گروه اطفال دانشگاه و دستیاران اطفال در بیمارستان مفید برگزار می گردد.
در طی  یک ساعت در مورد  بیماری که از قبل شرح حال و اقدامات پارا کلینیک آن انجام شده است بحث می شود. سپس در مورد تشخیص های افتراقی آن بحث و تبادل نظر شده و در انتها تشخیص بیماران توسط پزشک معالج بیان شده و در مورد آن مختصری صحبت می گردد .


ج- کنفرانس مورتالیتی
 این کنفرانس هر دو ماه یکبار در سالن اصلی بیمارستان و با شرکت اعضاء هیات علمی مخصوصا افرادی که موارد مطروحه مربوط به آنان می باشد مربوط به آنان می باشد و دستیاران فوق تخصصی ، تخصصی،کارورزان و کارآموزان برگزار می گردد .

د- جلسات تومور بورد
این جلسات بطور منظم در آخر هر ماه توسط گروه جراحی و با شرکت اکثر اعضاء هیات علمی به ویژه هماتولوزیست ها ، پاتولوژیست ها ، رادیولوژیست ها و دستیاران برگزار می گردد .

ه- کنفرانس اساتید
این جلسات بصورت  منظم هر دو ماه یکبار توسط یکی از اعضای هییت علمی در ارتباط با برخورد تشخیصی و درمانی یکی از بیماری ها به صورت کامل می پردازند

و- برگزاری کنگره ها و کارگاه ها

ی- کلاسهای تئوری دانشجویان پزشکی و اینترنها (به صورت case problem) 

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کودکان مفید
آدرس : تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، نرسیده به میرداماد، بیمارستان کودکان مفید

تلفن : 22227021 021 الی 9
ایمیل: info-mch@sbmu.ac.ir


اینستاگرام: instagram.com/mofidhospital

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.