جمعه ٠٧ بهمن ١٤٠١ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > خدمات بیمارستانی > کلینیک ها > واحد ژنتیک  
واحد ژنتیک

متخصص ژنتیک: دکتر محمد میریونسی

واحد ژنتیک در این بیمارستان با هدف ارائه خدمات مشاوره ژنتیک به مراجعین سرپایی و بیماران بستری در بخش های فوق تخصصی از مرداد ماه سال 1392 راه اندازی گردیده است . در حال حاضر بیماران بستری در بخش های مختلف چنانچه بنابه صلاحدید اساتید محترم هر رشته نیاز به انجام مشاوره ژنتیک بالینی داشته باشد ، مورد مشاوره  قرار می گیرند و به دنبال انجام روند مشاوره ژنتیک و پس از تعیین تشخیص بالینی احتمالی ، جهت تایید تشخیص با همکاری مراکز آزمایشگاهی ژنتیک ، بررسی سیتوژنتیک با ژنتیک مولکولی بر روی این بیماران خواهد گرفت  . مراجعین و بیماران ارجاعی از درمانگاه های مختلف تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان و مراکز درمانی دیگر که خود جهت انجام مشاوره ژنتیک به این مرکز مراجعه می کنند در درمانگاه مشاوره ژنتیک که سه روز در هفته دایر و فعال می باشد ، از خدمات مشاوره ژنتیک بهره مند می شوند .
روند مشاوره ژنتیک بالینی شامل اخذ تاریخچه و شرح حال دقیق بیماران و خانواده ها ، رسم شجره نامه محاسبه خطر تکرار بیماری ، تشخیص بالینی بیماری ، درخواست آزمایش ژنتیک ، رسیدن به تشخیص قطعی ، تعیین پیش آگهی و سیر بیماری و نهایتا پیشگیری از تکرار مجدد بیماری در خانواده ها با ارائه توصیه های لازم و بهره گیری از تشخیص قبل از تولد بیماری می باشد .
همچنین آموزش ژنتیک بالینی به دانشجویان ، انترن ها ، رزیدنت ها و فلوهای فوق تخصصی ، دانشجویان رشته ژنتیک و رزیدنت های ژنتیک پزشکی در کلاس ، گزارش صبحگاهی ،در حین انجام مشاوره ژنتیک بیماران بستری و درمانگاه تخصصی ژنتیک بالینی قابل ارائه است .

 

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کودکان مفید
آدرس : تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، نرسیده به میرداماد، بیمارستان کودکان مفید

تلفن : 22227021 021 الی 9
ایمیل: info-mch@sbmu.ac.ir


اینستاگرام: instagram.com/mofidhospital

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.