پنج شنبه ٠٧ مهر ١٤٠١ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیمارستان بدون دخانیات

نشست بیمارستان مفید با نمایندگان سازمان جهانی بهداشت درخصوص بیمارستان بدون دخانیات 
 
در جلسه ای که روز پنجشنبه ۲۳ تیر در دفتر ریاست برگزار شد دکتر رنجبر رییس بیماریهای غیر واگیر دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران به همراه دکتر املشی و سرکار خانم طهماسبی در بیمارستان مفید حضور پیدا کردند و در خصوص بیمارستان بدون دخانیات با رییس، مدیر و مسئول HSE مرکز به بحث نشستند.
در ابتدای این جلسه دکتر نوری پور رئیس بیمارستان ضمن خوشامدگویی از سیاست کلی بیمارستان بدون دخانیات صحبت کردند و از اهمیت این موضوع و ظرفیت های موجود در بیمارستان در جلوگیری و مقابله با مصرف دخانیات در بیمارستان سخن گفتند و همچنین از حمايت بيمارستان از برنامه هاي مبارزه با دخانيات بخصوص در حوزه هاي علمي و تحقيقاتي و بررسي  اثر دود دست دوم روي نوزادان و كودكان صحبت نمودند .
دکتر ترکمن نژاد مدیر بیمارستان در گزارشی کامل، از تعریف بیمارستان بدون دخانیات و مراحل پیاده سازی آن در بیمارستان توضیحاتی را بیان کردند. ایشان فرمودند طرح بیمارستان بدون دخانیات در هیئت رئیسه مطرح و به تصویب تمامی اعضا رسید و این جلسه به صورت ماهانه برگزار می شود. دکتر ترکمن نژاد تصریح کرد اکنون ظرفیت آن را داریم که کلینیک مشاوره را در بیمارستان تاسیس کنیم تا کمکی برای ترک پرسنل از مواد مخدر و سیگار شویم، همچنین در آینده نزدیک با هماهنگی‌هایی که با بعضی از NGOها شده است قرار است که افرادی با عنوان ``از من بپرس`` در بیمارستان حضور داشته باشند و مراجعه کنندگان را هم در زمینه درمانی راهنمایی کنند و همچنین ممانعت کنند از افرادی که در بیمارستان سیگار میکشند.
دکتر رنجبر عضو سازمان جهانی بهداشت نقطه نظرات خود را در خصوص روند اجرای طرح بیمارستان بدون دخانیات مطرح کردند.
دکتر رنجبر گفت: اهمیت موضوع جلوگیری از مصرف دخانیات باید ابتدا از مدارس و دانشگاه ها شروع شود و بعد در اماکن عمومی اقدام گردد و همچنین دانشگاه، بیمارستان یا شهر بدون دخانیات نباید به صورت شعار باشد و همه باید ببینند و بدانند که آن بیمارستان، بیمارستان بدون دخانیات است و افراد به خودشان اجازه ندهند که در آن مکان سیگار بکشند.
ما باید با روش های مختلف در فضای مجازی و دیجیتال برای جلوگیری از استعمال دخانیات تبلیغ و اطلاع رسانی کنیم تا به اطلاع عموم برسد که بیمارستان مفید، بیمارستانی بدون دخانیات است. فروش سیگار در فاصله ۱۰۰ متری بیمارستان نباید صورت بگیرد و همچنین پیمانکارانی که در بیمارستان فعالیت می کنند نباید با صنعت دخانیات همکاری داشته باشند.
خانم پیشگو مسئول HSE بیمارستان گزارش کاملی از اقدامات صورت گرفته در یک سال گذشته در جهت جلوگیری از استعمال دخانیات در بیمارستان ارائه کردند و همچنین ایشان بیان کردند زمانی که این طرح در بیمارستان اجرایی شد یک حساسیت در بین پرسنل صورت گرفته است که مصرف آن را محدود و یا ترک کرده‌اند.
در انتهای این نشست مقرر گردید در شش ماه آینده، بیمارستان گزارشی از کارهای صورت گرفته و اقدامات در جهت جلوگیری از استعمال دخانیات در بیمارستان را با حضور اعضای سازمان جهانی بهداشت بیان کنند.
 
 
 
 
 


٠٩:٤٩ - شنبه ٢٥ تير ١٤٠١    /    عدد : ١١٨٧٥٥    /    تعداد نمایش : ١٢٤خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کودکان مفید
آدرس : تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، نرسیده به میرداماد، بیمارستان کودکان مفید

تلفن : 22227021 021 الی 9
ایمیل: info-mch@sbmu.ac.ir


اینستاگرام: instagram.com/mofidhospital