جمعه ٠٧ بهمن ١٤٠١ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم یادبود دکتر شهناز شایقی

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شادروان دکتر شهناز شایقی استاد پیشکسوت بیهوشی بیمارستان کودکان مفید با حضور دکتر زالی رییس دانشگاه و اعضای گروه بیهوشی پنجشنبه ۱۷ آذرماه درسالن آمفی تاتر بیمارستان کودکان مفید برگزار شد.

دکتر زالی رییس دانشگاه در این مراسم ضمن پاسداشت یاد و خاطره شادروان دکتر شهناز شایقی به ذکر سجایای اخلاقی و ویژگی های بارز حرفه ای شخصیتی این بانوی ارجمند بیهوشی کشور پرداخت و وی را  الگویی بی بدیل برای تمامی فراگیران و اساتید جوان دانشگاه برشمرد.

رییس دانشگاه با اشاره به بیش از یک دهه همکاری با این بانوی عالی مقام ، مهمترین ویژگی استاد شایقی را مهربانی و ملاطفت و  مهرورزی برشمرد و وی را از نظر ایجاد و القای انرژی مثبت زبانزد دانست.

وی خاطرنشان کرد:  دکتر شایقی در دقت و کارایی و صحت بیهوشی با نگاه مادرانه و مهربانانه در بیهوشی کودکان عمل می کرد.

به گفته وی دکتر شایقی یکی از افراد پیشگام در اجرای طرح ملی استفاده از پیش مداوا برای کاهش اضطراب کودکان در بیهوشی در کشور بود.

وی با اشاره به سایر خدمات ارزنده دکتر شایقی خاطرنشان کرد: با همکاری این استاد فقید ارایه خدمات دندانپزشکی به کودکان مبتلا به بیماری های خاص تحت بیهوشی در بیمارستان کودکان مفید آغاز شد و گامهای آغازین این طرح با بیماران بسیار پیچیده انجام شد و با همکاری دکتر شایقی این خدمات در دانشکده دندانپزشکی نیز به صورت رایگان ارائه شد.  

دکتر دباغ مدیر گروه بیهوشی دانشگاه نیز ضمن تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت زهرا(س) یاد استاد پیشکسوت دکتر شهناز شایقی را گرامی داشت.

وی حسن خلق، رفتار مهربانانه، اخلاص را از ویژگی های بارز شخصیتی این استاد فقید برشمرد و  رفتار و برخورد نیکو و بدون تکلف وی با دانشجو و همکاران و بیماران را در بیمارستان مفید زبانزد عنوان کرد. 

دکتر نوری پور رییس بیمارستان کودکان مفید نیز ضمن گرامیداشت یاد استاد شایقی ، گروه بیهوشی بیمارستان مفید را یکی از گروههای مهمی برشمرد که نقش مهمی در ارایه خدمت به بیماران این مرکز دارند.

دکتر شادناز فاخته فرزند این استاد فقید نیز در این مراسم ضمن تقدیر از تمامی حاضران و دست اندرکاران برگزاری این مراسم به ذکر خاطراتی از این استاد فقید پرداخت و گفت: مادرم با دوستان و همکاران خود همواره با صمیمیت و به دور از تزویر و تظاهر رفتار می کرد.  زمانی که وارد حرفه پرشکی شدم مادرم به من گوشزد کرد که همواره وجدان کاری داشته باشم و هرگز ارزشهای انسانی را زیرپا نگذارم.همچنین می خواست که قوی و شجاع باشم و حرکت به جلو داشته باشم که نهایت سعی خود را در انجام توصیه های وی خواهم کرد.

در خاتمه این مراسم  رییس دانشگاه با اهدای لوحی به رسم یادبود به فرزند دکتر شایقی یاد و خاطره این استاد پیشکسوت دانشگاه را گرامی داشت. 

 

 


٠٩:٥٣ - شنبه ١٩ آذر ١٤٠١    /    عدد : ١٢٣٧١٢    /    تعداد نمایش : ١٤١خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کودکان مفید
آدرس : تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از حسینیه ارشاد، نرسیده به میرداماد، بیمارستان کودکان مفید

تلفن : 22227021 021 الی 9
ایمیل: info-mch@sbmu.ac.ir


اینستاگرام: instagram.com/mofidhospital